Projektid

 • Raamat – olen osalenud kodukoha raamatusarja "Minu Kodu Lugu" valmistamisel (digitaliseerimine, komplekteerimine jms.).
 • Su Doku – üks versioon online numbripuzzlest.
 • Biorütmid – sai lihtsalt huvi pärast tehtud (tahaks seda edasi arendada, aga ei tea, millal selleks aega saan).
 • L-Est ↔ WGS-84 – üks üsna vana projekt (algselt sai tehtud JavaScript-is) geograafiliste koor­di­naatide teisendamiseks.
  Lambert-Est: Eestis kasutusel olev kaardiprojektsioon, mis põhineb Lambert'i konformsel koonilisel projektsioonil. Kui soovi, siis võid alla tirida (4,3 KiB) 100% JavaScript'i versioon.
  WGS-84: meile tuntud igapäevakasutuses olev koordinaatide süsteem.
 • KMI – veel üks üsna vana projekt. Surmtõsiselt ei tasu seda siiski võtta ;).

Külast külla 2014

2014. a. juunis sai tehtud "Külade päeva" projekti raames üks bussiekskursioon kodukandi ajaloolistesse paikadesse, mis lõppes õhtul piduliku üritusega. Sellest ekskursioonist sai tehtud Google Maps'is teekond ja olulised punktid koos kirjelduse ja piltidega. Kõik see on koondatud kokku ühele lehele, kus ka galerii (klõpsa vastava albumi nimel): Külast külla 2014.

API-d

Kui sulle meeldib mõni minu loodud projekt ja soovid seda oma kodulehele lisada, siis olen loonud selleks mõned API-id. Loe edasi

Allpool väike valik üsnagi vanadest projektidest, mida olen teinud.

Visual C# 2005

Selle projekti raames valminud programm vajab oma tööks MS .NET Framework 2.0 või uuemat (2016. aasta seisuga on versiooni numbriks 4.6;Windows Vista  või uuema omanikud ei pea selle pärast muretsema).

 • JyriKo kryptoJyriKo krypto (9,3 KiB)  –  pisike ja lihtne projekt, mida sai tehtud andmeturbe loengute raames. Programm krüpteerib/de­krüpteerib teksti kasutades Caesari šifrit või võtmesõnaga asendust.

Java

Java 's sai progetud (valdavalt kursuseprojektide näol) aastatel 2005-2006 ning sel ajal oli Java  versiooniks 1.4.2, millega sai ka allolevad projektid kompileeritud. kahjuks enamus neist (sealhulgas parim neist, Päikesetõus ja -loojang) uuema Java  peal paraku enam ei tööta :(.
Kunagi tahaks tulla Java  (eriti aga JavaFX ) juurde tagasi, aga ei tea, millal selleks mahti saan.

Allpool siis paar stiilinäidet, mis töötavad ka Java 7 -ga.

 • Lamp  –  klikates lambi peal läheb tuli põlema ja kustub 10 sek pärast (all ka loendur).
 • Asjake  –  üks hästi lihtne projekt, kus liigub üks pall (saab määrata liikumiskiirust).

Visual Basic 6

VB6 -ga tegelesin aastatel 2003-2004 (õppisin iseseisvalt programmeerimist). 2002. aasta lõpus ostsin oma esimese arvuti, milleks oli AMD K6-2@300MHz (ehk tänases mõistes ürgne seade) ning peagi õnnestus mul saada Visual Studio 6  (7 CD-st koosnev komplekt).

Täna ma teeks neid programme paremini/teisiti, aga kui kunagi mahti ja viitsimist, võib-olla võtan selle projekti mõnes keskkonnas ka ette.

Antud programmid vajavad oma tööks VB 6.0 RunTime-i ja mõned ka VB6 Common Controls-i (tähistatud tärniga '*'), aga alates Windows XP -st peaks need juba olemas olema.
Kahjuks mitmed projektid (sealhulgas minu lemmik Algarv) uuemates Windows -ites enam ei tööta.

Allpool mõni programm, mis veel töötavad (vähemalt Windows 7  peal).

 • PäiksekePäikseke (89,3 KiB)*  –  minu päris esimene projekt. Tegemist on programmiga, mis arvutab päikese tõusu ja loojangu aegu (Eesti aja järgi) ning mõningaid andmeid päikese liikumise kohta. Valemid pärinevad ühest 1970-ndate matemaatika-alasest raamatust (oli suunatud koolinoortele). Koordinaadid saab sisestada vastavatesse sisestuskastidesse või valida rippmenüüst sobiv piirkond ja asula. Lumehelbekese ikoonile klõpsates avaneb info programmi kohta.
 • Arvu mõistatamise mängArvu mõistatamise mäng (11,5 KiB)  –  vana hea arvu äraarvamise mäng, kus tuleb mängida arvuti vastu (kord mõistatab üks ja siis teine, nagu see käib, kusjuures enne mängu saab "visata kulli ja kirja"). Peale "kulli ja kirja viskamist" saab valida vahemik, mille peale mängida ning mäng võib alata.
  Muide, programmi pole väga mõtet petta, kuna see peab arvestust pakkumiste ja sinu vastuse osas (pettes on lihtne minna endaga vastuollu, siis saad ka veateate, kus palutakse sul siis uus arv mõelda). Kogu mäng koosneb seeriatest (sisuliselt eraldi punktide arvestus) ning igas seerias saab teha mitut äraavamist, tingimuseks on see, et arvu peate arvama mõlemad võrdne arv kordi.
 • AjaNäitajaAjaNäitaja (138,6 KiB)  –  3. versioon programmist, mis näitab erinevaid aegu ning samuti infot kella ja päikeseaja erinevuse kohta (kuni 16 min).

  NB! Et kasutada programmi menüükäske, tuleb uuemate Windows -ite peal see esmalt käivitada administraatori õigus­tes (et programm saaks üles laadida kaasas olevad teegid; ilmselt tavakasutaja õigustega ei ole lubatud ilma programmi installeerimata teeke kasutada); kui aga puudub võimalus administraatori õigustes programmi kasutada, siis võid alla tirida programmi eelmine versioon (28,4 KiB)  (ei sõltu välistest teekidest peale VB 6.0 RunTime -i).

PS! Seadetes olev kella/kuupäeva seadete muutmine muudab reaalselt arvuti kella/kuupäeva (aga selleks on vajalik administraatori õigusi).

Copyright © 2009-2013, 2014-2016, 2016-2023 Jüri Kormik. Kõik õigused kaitstud.